Cuma, Temmuz 1, 2022

Yapay Zeka Tasarım Araçlari

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere tasarım yaparken yardımcı olmasını düşündüğümüz 5 tasarım aracını göstereceğiz. Bu araçlar yapay zeka ile çalışmaktadır.

  1. Khroma.co
  2. Fronty.com
  3. Colormind.io
  4. Letsenhance.io
  5. Remove.bg

Listemizde yer alan beş araç bu şekildedir. Yapay zeka ve derin öğrenme kullanarak resimlerimizi veya renklerimizi düzenleyebiliriz. Bu araçları yakından tanıyalım.

Khroma.co

Yapay zeka tasarım araclari Khroma ile , bizim hangi renkleri sevdiğinizi öğrenmek için yapay zeka kullanır. Renkleri keşfetmeniz, aramanız ve kaydetmeniz için sınırsız renk paletleri oluşturmaktadır. Sizden başlamak için 50 adet renk seçmenizi istemektedir. Bu renkler doğrultusunda size özel olarak bir palet sunuyor.

Kişiselleştirilmiş algoritması, ile renk kümesi oluşturarak sevdiğimi renkleri üretmek ve sevmediğimiz renkleri engellemek için yapay sinir ağlarını kullanır.

Sonsuz taslaklar, öğrendiği renk paletleri ile özel olarak görüntüleye bilceğimiz harika seçenekler sunmaktadır.

Kütüphanesine kaydedin, kendinize özel olarak belirlediğiniz renkleri kütüphanesine kaydedebilirsiniz.

yapay-zeka-tasarım-araclari

Fronty.com

Yapay zeka tasarım araclari Fronty ile, yapmış olduğunuz tasarımı yükleyerek web sitenizi oluşturabilirsiniz. İmage To Html ile karşımıza çıkıyor.Dönüştürme işlemi genellikle 2-3 dakika sürmektedir. Tasarım karmaşıklığına bağlı olarak doğruluk oranı %70 civarındadır. AI hataları UI editörümüzleri tarafından düzeltilmektedir.

Kendi tasarımınızdan farklı olarak bünyesinde bulunan şablonlar üzerinden web sitenizi oluşturabilirsiniz. Eğitim, restaurant, ulaşım, inşaat, moda, alışveriş gibi şablonları bulunmaktadır.

yapay-zeka-tasarım-araclari

Colormind.io

Colormind derin öğrenmeyi kullanarak renk şeması üretmektedir. Tasarımınızda kullanacağınız birbirine uyumlu renkler ile karşımıza çıkmatadır. Palet açık renk, koyu renk, ana marka rengi ve iki vurgu renginden oluşur. Ana renk paletin merkezindedir ve genel görünüm üzerinde en büyük etkiye sahiptir.

yapay zeka tasarim araçları

Yıldız ışığı, suluboya resimleri, lav ve alev, kağıt mario hazır renk tonlarını web sitesinde bulabilirsiniz.

Letsenhance.io

Letsenhance.io ile

, Fotograflarımızı görüntü kalitesini resmimizi bozmadan yapay zeka ile birlikte yeniden düzenliyor. 5 fotografı ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz. Ama 5 fotograftan sonra ücret ödemeniz gerekmektedir. 100 fotograf için ödemeniz gereken ücret 9 dolardır. Farklı fiyatlarıda web sitesinde mevcuttur.

Remove.bg

Remove.bg ile, Fotograflarınızda arka planda olarak resmi kaldırmak hepimiz istemişizdir. Bu uygulama ile bu mümkün hale geliyor. Arka planı kaldırıp ve yerine başka resim yükleyebilirsiniz.

arkaplan-resimleri-kaldırma

Bu uygulamayı kullanmak için resim başına ücret ödemeniz gerekmektedir. 0,40 Euro ile 1,99 Euro arasında ücret karşılığı kullandığın kadar öde paketi satın alabilirsiniz. Eğer aylık olarak paket almak isterseniz. Görsel başına 0.10 ile 0.20 Euro arasında ücret ödemeniz gerekiyor.

Sizlere bu yazımızda grafik tasarımcıların kullanması gerektiğini düşündüğümüz 5 uygulamayı sizler için inceledik.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,037BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles