Cuma, Temmuz 1, 2022

Yapay Zeka Kütüphanesi Pandas Kurulumu

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yapay zeka kütüphanesi pandas kurulumu yapacağız. Pandas veri analizi, veri temizleme, veri hazırlaması ve bilimsel hesaplama için platformlar arası bir dağıtım kurmaktır. Pandas açık kaynak kodlu bir kütüphanedir.

Python 3.7.3 sürümü veya daha üst sürüm kullanıyorsanız pandas kurulu olarak gelmektedir. Eğer daha alt bir sürüm kullanıyorsanız ise bu sürümlere yükseltmelisiniz.

Bilgisayardan CMD ekranını açıp pip install pandas yazarak kütüphaneyi yüklüyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra pandas kütüphanesi yüklenmiş oluyor.

pandas kurulumu
Pip install pandas ile kurulum gerçekleşmektedir. 3.7.3 üst sürüm mevcut ise zaten kurulu olarak gelmektedir.

İmport ederek python ile kullanabilirsiniz.

import pandas as pd

Anaconda Pandas Kurulumu

Pandas kütüphanesi anaconda ile birlikte kurabilirsiniz. Yeni başlayanlar için anaconda ile birlikte kurmanızı tavsiye ederiz. Peki anaconda nasıl kurabiliriz. Sayfamızda bulunan Anaconda Kurulumu makalemizi inceleyerek buna ulaşabilirsiniz.

Anaconda kurulunu makalemizi inceleyerek gerçekleştirdik. Jupyter Notebook başlatmamız gerekmektedir.

Jupyter Notebook için Başlat’a tıkladığınızda

, otomatik olarak bir tarayıcı penceresi açılır ve aşağıdaki sayfayı gösterir. Yeni ve ardından “Python 3 ” üzerine tıklayınız.

“Python 3” ü seçtiğinizde sizi kodlamaya hemen başlayabileceğiniz yeni bir sekmeye götürür. Açılan sekmede kod satına aşağıdaki kodu yazarak pandas kütüphanesini kullanabilirsiniz.

import pandas as pd
pandas-kurulumu
Python Yapay Zeka Kütüphanesi Pandas Kurulumu 2020

Bu yazımızda yapay zeka çalışmalarında sık olarak kullandığımız python kütüphanesini iki farklı yoldan kurulumunu gerçekleştirdik. Pandas kurulumu o kadar zor değildir.

İlk kurulum Python 3.7.3’den daha üst bir sürümünüz mevcut ise kurmanıza gerek kalmadan direkt import ederek çalıştırabilirsiniz.

İkinci yol biraz karışık gelebilir Çünkü anaconda kurulumu bir karmaşıktır. Bunuda sizlere resimli anlatım ile yazımızda paylaştık. Yine Jupyter notebook ile improt ederek çalıştırabilirsiniz. Yapay zeka kütüphanesi pandas kurulumu gerçekleşmiş oluyor.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,037BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles