Cuma, Temmuz 1, 2022

Yapay Zeka İle Geliştirilen 3 Boyutlu Haber Sunucusu

Bugün sizlere Çin tarafından geliştirilen yapay zeka destekli geliştirilen ilk 3 boyutlu haber sunucusu inceleyeceğiz. Çin’in resmi haber ajansı Şinhua, Çinli teknoloji şirketi Sogou ile geliştirdiği dünyanın ilk 3 boyutlu yapay zeka özelliği olan haber sunucusunu tanıttı.

Günümüzde her alanda faaliyet gösteren yapay zeka teknolojisi şimdi de haber programlarına yer almaya başlıyor.

Çin’in Sorgu şirketi, yapay zeka destekli ve Mesleki Avatar teknolojisini birlikte kullanılarak, 3D modelleme ile insanların gerçek hayattaki avatarlarını oluşturdu. Bu avatarlar sayesinde insan haber spikerlerini taklit ederek doğal bir şekilde haber sunma kabiliyetine sahip olabilecekler.

Animasyon, yüz tanıma ve transfer öğrenimi yardımıyla yapay zeka teknolojileri ile avatar insanların yüz ifadelerini, seslerini, davranışlarını hatta dudak hareketlerini taklit etme imkanı sunuyor.

Çin’in yapay zeka haber sunucusu, en büyük yasama toplantıları olan Two Sessions’ı sunması planlanmaktadır.

İşte Xin Xiaowei, dünyanın ilk 3D #AINewsAnchor geliyor. Sogou ve Xinhua Haber Ajansı tarafından ortaklaşa geliştirilen Xinhua Haber Ajansı’na #TwoSessions hakkında rapor verecek ve yeni ve dinamik bir izleme deneyimi yaratacak.

Çin’in Şinhua haber ajansının yaptığı açıklamada, televizyon, mobil ve internet yayıncılıkta haber üretiminde kullanılacak yapay zeka haber sunucuları sayesinde haber üretim maliyetlerinin düşürüleceği ve etkinliğin artacağını söyledi. Bu yüzden günümüzde devam eden gazetecilik ve haber spikerleri görevi bitmiş olacak.

Teknoloji şirketi Sogou

buy kamagra 100mg

, 5g teknolojisi ile birlikte hologramların gelişmesiyle insanların iletişim kurma ve bilgiye ulaşma şeklinde farklı bir boyut kazandırmayı hedefleniyor.

Yapay zeka gelecekte nelerin beklediği bilinmemekle birlikte yeni iş imkanları ortaya çıkacak ve yapay zeka sayesinde birçok kişi işlerinden olacak gözüküyor. Bu durum şuan olumsuz olarak etkilemiyor ama insanın içinde şüphe uyardırmaya başladı.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,037BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles