Cuma, Temmuz 1, 2022

Yapay Zeka Geleceği Hakkında Söylenen Sözleri

Yapay zeka hayatımızın bir parçası haline gelmektedir. Gelecekte ne olacağı belli olmamakla birlikte yapay zeka ile ilgili filmler, kitaplarda ve ünlü teknoloji şirketlerin sahipleri yapay zeka geleceği hakkında söylenen sözleri sizin için derledik. Birçok kişi tarafından yapay zeka geleceği önemli noktalara geleceği bilinmekte ve ilerleyen zamanda bizi ne bekleyeceği bilinmiyor…

“Yapay zeka (AI) insanlık tarihini en büyük olayı olacak ya insanlığın basına gelen en iyi şey ya da en kötü şey olacak.” (Stephen Hawking)

“Yapay zeka (AI) muhtemelen büyük olasılıkla dünyanın sonuna götürecek, ancak bu arada büyük şirketler olacak.” (Sam Altman, OpenAI Başkanı)

“Makine öğrenimi (Machine Learning)

, insan anlayışını aşan yazılım çözümleri geliştirmemize olanak tanıyor ve yapay zekanın her endüstriyi nasıl canlandırabileceğini gösteriyor.” ( Steve Jurvetson, SpaceX ve Tesla Yönetim Kurulu Üyesi )

“Yapay zeka ve bilgisayar bilimi vaadi, uçağın icadı demiryolu endüstrisini olumsuz yönde etkilemekle birlikte, bazı işler üzerindeki etkisinin genel olarak daha ağır bastığını gösteriyor.” ( Paul Allen, Microsoft Kurucu Ortağı )

“Hepimizin yapması gereken yapay zekayı (AI) insanlığın yararına değil, insanlığın yararına olacak şekilde kullandığımızdan emin olmaktır.” ( Tim Cook, Apple CEO’su )

“Uzun vadede, yapay zeka ve otomasyon insanlara amaç hissi veren şeylerin çoğunu devralacak.” ( Matt Bellamy, Muse Baş Şarkıcısı )

“Toplumun yapay zeka ile nasıl başa çıktığını görmek ilginç olacak, ama kesinlikle harika olacak.” ( Colin Angle, iRobot CEO’su ve Kurucusu )

“Yapay zekanın (AI) dönüşmeyeceğini düşünmek zor. Sağlık, eğitim, ulaşım, perakende, iletişim ve tarım da buna dahil olmuştur. Yapay zekanın tüm bu sektörlerde büyük bir fark yaratması için şaşırtıcı derecede açık yollar var.” ( Andrew Ng, Yapay Zeka Bilgisayar Bilimcisi ve Küresel Lider )

Bu yazımızda sizlere ünlü bilim insanları büyük şirketleri kurucu, Ceo, ortakları ve yönetim kurulu üyelerin yapay zeka geleceği hakkında söylenen sözleri sizin için listeledik. Sürekli değişen bu dünyada yapay zekanın önemi gün geçtikçe artmaktadır. Bilim kurgu filmlerinde yapay zeka geleceği ile ilgili birçok sahne mevcut. Eğer yapay zeka filmleri izlemedi iseniz mutlaka izlemelisiniz…

Kaynak: Forbes

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,037BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles