Cuma, Temmuz 1, 2022

Yapay Zeka (AI) Ürünleri İncelemesi

Birçok firma 2020 başında yapay zeka teknolojisini kullanarak piyasaya sürmeyi hedeflediği yapay zeka ürünleri inceleyelim.Evden arabaya, işyerine, AI akıllı ürünlerde sürekli genişleyen bir rol oynamakta ve yaşamlarımızı daha verimli ve daha rahat hale getirmektedir. 

BrainCo Protezleri

BrainCo , kullanıcının beyin dalgaları ve kas sinyalleri ile kontrol edilen AI destekli bir protez eli geliştirdi. Şaşırtıcı derecede titiz hareketlerle, yeni protez, kullanıcıların geleneksel protezlerden daha fazla özgürlük sağlayan uygun fiyatlı, oyunu değiştiren bir teknoloji olabilir.

BrainCo ekibi, elin sadece tokalaşmanın ötesinde çeşitli görevler için nasıl kullanılabileceğini gösterdi. Yazı yazmak ve piyano çalmak gibi ince motor beceri hareketlerine bile protez ihtiyacı olanlar kullanabilir.

SelfieType

Samsung C-Labs’in görünmez mobil klavyesi SelfieType, kullanıcıların cep telefonu ekranının önünde herhangi bir yüzeye yazabilmeleri için sanal bir alan sağlar. Telefon parmaklarını izlemek için kamerasını kullanıyor ve yapay zeka bu hareketleri QWERTY klavyeye dayalı tuş vuruşlarına çevirmeye yardımcı oluyor.

Çözüm, hala küçük dokunmatik ekran klavyesinin kullanımını zor bulan akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için yararlı olacaktır. 

Whisk

Whisk

Yapay zeka destekli bir uygulama olan Whisk ,Android ve İOS için sürümleri mevcut. Play Store- App Store ile indirebilirsiniz. 100’den fazla beslenme uzmanı, gıda bilimcisi, mühendis ve perakendecinin araştırmasına dayanan yaratıcı tarifler önermek için buzdolabınızın içeriğini bakıyor.

Samsung, Walmart, Unilever ve Kraft ile birlikte çalışan teknoloji, sadece yemek hazırlamayı daha kolay hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda gıda israfını azaltmaya da yardımcı olacak. Kullanıcılar ayrıca alışveriş listelerini ve favori tarifleri başkalarıyla paylaşabilirler.

HeardThat

HeardThat

İşitme cihazları ile ilgili gürültü sorunlarını makine öğrenimi yoluyla ele almak istedi. Şirketin uygulaması HeardThat, işitme kaybı olan kullanıcıların konuşmayı daha net duymasını sağlayan arka plan gürültüsünü ayarlamak için yapay zeka kullanıyor. Akıllı telefonunuzda çalışır ve zaten sahip olduğunuz işitme cihazlarıyla çalışır.

Yapay zeka algoritmaları, normal konuşma düzenlerini gürültüden ayırabilir, böylece işitme bozukluğu olan kişiler işitme cihazlarını basit ses ayarlamalarının ötesinde ince ayar yapabilir.

Envision

Envision

Envision, görme engelli ve az gören kullanıcılara, etraflarındaki görsel dünyayı konuşarak bağımsız olmalarını sağlayan bir akıllı telefon uygulamasıdır. Prototip, akıllı telefonların yanı sıra akıllı gözlüklerle de çalışır ve kullanıcının akıllı telefon kamerasını kullanıcının gözlerine dönüştürür.

AI, gıda ambalajı, posterler ve ekranlar dahil olmak üzere kameranın yönlendirildiği görsel bilgileri tanımlamaya yardımcı olur. Kullanıcılar ayrıca, kullanıcıları ve etrafındaki şeyleri taramak ve aramak için uygulamayı kullanabilirler. Uygulama kolay tanıma için arkadaşlarınızın ve ailenizin yüzlerini öğrenebilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,037BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles