Cuma, Temmuz 1, 2022

PDB Modülü

Modül pdbPython programları için etkileşimli bir kaynak kodu hata ayıklayıcısını tanımlar. Herhangi bir yığın çerçevesi bağlamında kesme (koşullu) kesme noktalarını ve kaynak hattı seviyesinde tek adım atmayı, yığın çerçevelerini denetlemeyi, kaynak kodunu listelemeyi ve rastgele Python kodunu değerlendirmeyi destekler. Ayrıca ölüm sonrası hata ayıklamayı da destekler ve program kontrolü altında çağrılabilir.

Hata ayıklayıcı genişletilebilir – aslında sınıf olarak tanımlandı Pdb. Bu şu anda belgelenmemiş ancak kaynağı okuyarak kolayca anlaşılabilir. Uzatma arayüz modülleri kullanır bdbve cmd.

Hata ayıklayıcının istemi şöyle (Pdb). Hata ayıklayıcının kontrolü altında bir program çalıştırmak için tipik kullanım:>>>

<pre lang="python">
>>> import pdb
>>> import mymodule
>>> pdb.run('mymodule.test()')
> <string>(0)?()
(Pdb) continue
> <string>(1)?()
(Pdb) continue NameError: 'spam'
> <string>(1)?()
(Pdb)
</pre>

Çalışan bir programdan hata ayıklayıcıya kırmak için tipik kullanım

import pdb; pdb.set_trace()

Hata ayıklayıcısını kırmak istediğiniz yerde. Daha sonra bu ifadeyi izleyerek kodda ilerleyebilir ve continuekomutu kullanarak hata ayıklayıcı olmadan çalışmaya devam edebilirsiniz .

3.7 sürümüne yenilikler: Dahili breakpoint()varsayılan beraber kullanıldığında, yerine kullanılabilir .import pdb; pdb.set_trace()

Referans : https://docs.python.org/3/library/pdb.html

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,037BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles