Cuma, Temmuz 1, 2022

Hosting Firması Seçimi

Hosting firması seçimi bir web barındırma sağlayıcısı nasıl seçilir? Sorusunun cevabı iyi bir barındırma sağlayıcısı seçmek, üç aşamada belirlenir. Bu aşamalar ise hız, destek ve güvenlik. İyi bir ölçüm için ölçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Teknolojinin işin tüm yönleriyle giderek daha fazla iç içe geçmesiyle size üretici tüketicilerden beşten az çalışanı olan küçük işletmelere başlamanıza yardımcı olabilir.


Bir barındırma sağlayıcısında önemli olan nedir?

Mükemmel barındırma hizmeti 3 S’ye dayanır. Bu aşamalar hız, destek ve güvenlik” dedi. Hedef kitleniz büyüdükçe web sitenizi hızla ölçeklendirme yeteneğine ve ani yüksek trafik patlamalarıyla başa çıkma esnekliğine ihtiyacınız olacaktır.

Barındırma hizmetleri , ayda birkaç dolardan binlerce dolara kadar değişen geniş bir fiyat aralığında mevcuttur. Küçük bir işletmeye yeni başlıyorsanız, ayda 10 ila 100 ABD Doları (yaklaşık 8 ila 80 ABD Doları veya 15 ABD Doları ila 130 ABD Doları) arasında değişen bir bulut, özel sunucu veya yönetilen hizmetle muhtemelen oldukça başarılı olabilirsiniz .

Burada uzmanların bir barındırma sağlayıcısı seçerken göz önünde bulundurmanızı önerdiği şeylere bir göz atın ve çeşitli ortaklarımız tarafından sunulan bu ürün ve hizmetlerin satışından gelir payı alabilir.

Ne kadar el ele tutuşmaya ihtiyacınız olacağına karar verin Temel müşteri hizmetleri e-posta, bilet ve telefon desteğine erişim sağlar. Bununla birlikte, taleplerin geri dönüş süresi değişecektir. Hatta bazı servis sağlayıcılar 24 saat telefon desteği bile sunar. Yönetilmeyen hizmeti sınırlayan faktör, bir satıcının temel yapılandırmayla ilgili soruları yanıtlayabilmesine karşın, bunun sistem yöneticiniz olmayacağıdır.

Sitenizin yönetimini tamamen devretmek istiyorsanız, yönetilen hizmeti düşünmek istersiniz. Yönetilen hizmet sağlayıcıları, sisteminizin yükünüz için doğru şekilde yapılandırıldığından emin olacak, güvenlik sorunlarına dikkat edecek, yazılımınızı gerektiği gibi yamalayacak ve diğer görevlerin yanı sıra yedeklemeleri yönetecektir.

Beklediğiniz trafik miktarını tahmin edin Barındırma sağlayıcıları genellikle depolama ve bant genişliği kullanımına göre ücret alır . Bant genişliği, belirli bir süre boyunca kaç bayt hizmet verdiğinizin bir ölçüsüdür. Sitenizi yalnızca birkaç kişinin ziyaret etmesini bekliyorsanız, bant genişliği düşük olacaktır. Ancak birdenbire Google’da öne çıkarsanız veya ürününüz viral hale gelirse, bant genişliği gereksinimlerinin artmasını bekleyebilirsiniz.

Kendine karşı dürüst olduğun sürece, pek bir risk yok. Örneğin, birkaç yerel müşteriye yalnızca birkaç sayfa sunmayı planlıyorsanız, hiçbir zaman herhangi bir sınırla karşılaşmazsınız. Ancak, gerçekten düşük kaliteli paylaşılan sunucuları vurgulayacak bir site oluşturduğunuzu biliyorsanız, özel veya bulut tabanlı bir sunucu seçtiğinizden emin olun. Sıradaki.

Sunucu türlerini anlayın En ucuz barındırma hizmeti , bir kutunun yüzlerce web sitesini çalıştırabileceği sunucular bulunur . Sitenizin performansı, diğer tüm sitelerin ana bilgisayara yüklediği yüke bağlıdır. Paylaşımlı barındırma aynı zamanda sunucunun özelliklerine erişiminizi de sınırlar, genellikle sizi FTP veya SFTP yoluyla dosya yüklemekle sınırlar, kabuk erişimini engeller, hizmette çalıştırabileceğiniz programları kısıtlar ve sitenizin gerçekleştirebileceği veritabanı erişimi miktarını sınırlar.

Bir sonraki katman , bir kutu üzerinde çalışan bir sanal makinenin (simüle edilmiş bir bilgisayar) tam bir örneği olan VPS’dir (sanal özel sunucu için). Genellikle, barındırma sağlayıcıları tek bir kutuda birçok VPS örneği çalıştırır, ancak performans neredeyse her zaman temel düzeyde paylaşılan hizmetlerden daha iyidir. Bir VPS kullanıyorsanız, temel sunucu bakımı ve yönetimine aşina olmalısınız.

Performansı diğer sitelerle paylaşmak istemiyorsanız, size kiralanmış fiziksel bir kutu olan özel bir sunucu düşünün . Bir servis sağlayıcının veri merkezinde bulunması dışında, masanızın arkasında oturan bir sunucuya sahip olmakla aynıdır. Yalnızca sistem yönetimi becerilerine sahip olanların başvurması gerekir.

Bulut sunucuları daha iyi bir seçim olabilir. Genellikle Amazon Web Services veya Microsoft Azure gibi dev genel bulutlarda çalışırlar. Servis sağlayıcılar, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun herhangi bir konfigürasyon oluşturabilir. Bulut sunucularının en büyük avantajı, sorunsuz bir şekilde ölçeklendirebilmenizdir. Bu büyük trafik dalgalanmasını idare edebilmeniz gerekiyorsa, sağlayıcınıza daha fazla para ödeyin. Hiçbir şeyin taşınması veya yeniden inşa edilmesi gerekmez.

Sınırsız tekliflere karşı dikkatli olun. Bazı barındırma sağlayıcıları, ayda birkaç dolara sınırsız depolama ve bant genişliği sunar. Bu anlaşma çoğu zaman göründüğü gibi değildir. Barındırma için ayda üç dolar ödüyorsanız, hizmet şartlarınızda barındırma sağlayıcınızın performansınızı kısmasına veya belirli bir kullanım seviyesinden sonra sizi kapatmasına izin veren bir şey olabilir .

Kilitlenmeyi önlemek için taşınabilir bir içerik yönetim sistemi seçin. Çoğu ev sahibi oldukça iyidir, ancak zaman değişir. Yönetim değişiklikleri, satın almalar ve teknoloji değişiklikleri, web barındırma planlarınızı değiştirebilir . Sitenizin herhangi bir ana bilgisayara kilitlenmediğinden ve yerinde bir yedekleme uygulamanızın olduğundan emin olun .

İşim için açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi kullandığımdan emin oluyorum. Birçok kişi WordPress’i PHP’nin üstünde kullanır ve bu da hemen hemen her şey üzerinde çalışır. Düzenli güncellemeler ve site yedeklemeleri yapın, böylece sitenizin verilerine, medyasına ve yapısına her zaman erişebilirsiniz. Bu yaklaşım, tek yapmanız gereken, yedeğinizi başka bir sağlayıcının hizmetine yüklemek ve alan adınızı o sağlayıcıya yönlendirmek anlamına gelir.

Alan adınızın sahibi olun. Alan adının size ait olduğundan emin olun. Bu şekilde, gerekirse sağlayıcıları değiştirebilir ve kazanılan SEO avantajlarına sahip olabilirsiniz

hosting seçimi nasıl yapabiliriz sorusunun cevabı https://www.cancankiran.com/hosting-firmalari-ve-paket-karsilastirmasi/ adresinden bulabilirsiniz.

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,037BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles