Cuma, Temmuz 1, 2022

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama bir pazarlama çeşididir. Bir ürünü veya hizmeti tanıtmak için kullandığı teknolojilere denir. Dijital pazarlama kullanıldığı teknolojiler cep telefonları, bilgisayarlar, çevrimiçi tabanlı uygulamalar, dijital ortam ve platformlar gibi araçlardır. Uygulamalı Dijital Pazarlama Eğitimini udemy üzerinden kurslar aracılığıyla alabilirsiziniz. Dijital pazarlama eğitimini veren özel kurum ve kuruluşlarda mevcuttur. Web siteleri üzerinden bu kuruluşlara iletişime geçebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi Aşamaları

  • Arama Motoru Reklamları / Google Ads Eğitimi
  • PPC / Yandex – Bing Arama Motoru Reklamları Eğitimi
  • Mail Pazarlama Eğitimi
  • Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi
  • İçerik Pazarlama Eğitimi
  • Web Sitesi Eğitimi
  • Arama Motoru Optimasyonu / Seo Eğitimi
Dijital Pazarlama Eğitimi

Google Ads Eğitimi

Google ads eğitimi reklam ağında en çok tercih edilen araçtır. Google ads arama ağı reklamları, video reklamları, banner reklamları, yazı içi (feed) reklamları, sponsorlu bağlantılar şeklinde reklamlar yayınlayabilirsiniz. Google ads tıklama başına ücret ödeme sistemi şeklinde çalışır. Gösterim başına bir maliyet oluşturma tıklama başına ödeme yaparsınız.

Seo Eğitimi

Seo eğitimi oldukça uzun süre çalışma isteyen arama motoru optimasyonu sürecidir. Aylık olarak bir web sitesi anahtar kelime üzerinde çalışmalar yapmanız gerekmektedir. Anahtar kelimeyi üst sıralara çıkarmak için aylarca üzerinde çalışma yapmanız gerekebilir.

İçerik Pazarlama Eğitimi

İçerik pazarlama konusunda doğru hedef kitleye ulaşmamız gerekir. Doğru içerik pazarlama stratejileri ile sadece reklamlarla kalmayarak hedef kitlemizi harekete geçirme şansı verir. Hedef kitleminizi harekete geçirmediği sürece reklam vermek sadece yeterli olmayabilir.

Sosyal Medya Pazarlama Eğitimi

Günümüzde sosyal medya kullanımı oldukça arttığı için kurum ve kuruluşlar sosyal medya üzerinden ürünleri satış, pazarlama ve tanıtım yapmak için kullanılıyorlar. Facebook, Twitter, İnstagram , Linkedin gibi sosyal medya platformları üzerinden ürün veya hizmetlerini tanıtmaya amaçlayan kanallardır. Bu sosyal medya araçlarını kullanarak geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

PPC Eğitimi

PPC arama motoru reklamları kapsamaktadır. Yandex, bing gibi arama motorları PPC reklamcılığına alanına girer. Facebook ve instagram reklamcılığıda bu alana girmektedir. Anahtar kelime bazlı reklam yayınlayabilirsiniz. Arama motoru reklamacılığı sadece Google Adwords ile sınırlı değildir. Yandex Direct, Bing search Ads gibi arama motoru reklam platformları da vardır.

Bu yazımızda sizlere dijital pazarlama eğitimi nasıl olaması gerektiğinden. Dijital pazarlamada dikkat edilmesi gereken adımları ve eğitim süreci boyuca kullanmamız gereken araç ve gereçlerin nasıl olduğundan bahsettik. Hedef kitlemizi hedefe geçirerek vermiş olduğumuz reklamaların karşılığını her daim alabiliri

Related Articles

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Stay Connected

22,037BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone
- Advertisement -

Latest Articles